Partnerzy 

Zakres działalności

- Produkcja konstrukcji   stalowych

- Produkcja hal   przemysłowych

- Spawanie konstrukcji   stalowych

- Obudowy ciśnieniowe

- Obudowy próżniowe

- Zbiorniki przemysłowe

- Obróbka skrawaniem   (lubuskie - Świebodzin)

 

Obszar działania

- woj. lubuskie

- Świebodzin

- Zielona Góra

- Gorzów Wlkp.

- Międzyrzecz

- Sulechów

- Sulęcin

 
gro-tech.pl / Oferta / Stanowiska do legalizacji wodomierzy

GRO-TECH - Legalizacja

      Jesteśmy producentem szeregowych poziomych stanowiskdo sprawdzania liczników wody zimnej i ciepłej (wodomierzy, ciepłomierzy). Pomiar na stanowisku wykonywany jest zgodnie z wymogami metrologicznymi zawartymi w załączniku do zarządzenia nr I Prezesa Głównego Urzędu Miar z dnia 05.01.1996.r. w sprawie wprowadzenia instrukcji, sprawdzania liczników do wody (wodomierzy). Dz.U. Miar i Probiernictwa nr 3/96 poz. 10. Stanowisko może być zasilane z indywidualnie zaprojektowanego obiegu zamkniętego wody lub sieci wodociągowej.

      Szeregowe stanowiska do legalizacji wodomierzy w zakresie średnic DN 15 do DN150 służą do sprawdzania wodomierzy metodą objętościową z zatrzymanym (ruchomym) startem i stopem.

      Sterowanie pracą na stanowisku odbywa się automatycznie za pomocą programatora mikroprocesorowego STK. Programator typu STK służy do pomiaru czasu przepływu dla wyznaczonego średniego strumienia objętości w czasie sprawdzania wodomierza. Programator realizuje funkcję sterowania zaworami z napędem pneumatycznym i sterowaniem elektrycznym odcinającym szereg sprawdzanych wodomierzy tak by pomiar odbywał się w zaprogramowanym wcześniej czasie.